Hyperbaricka-oxygenoterapie

Diskuze o hyperbaroxii

Diskuze o hyperbaroxii

Zapojte se do diskuze o hyperbarické oxygenoterapii.

Podělte se s ostatními o své zkušenosti s léčbou nebo se zeptejte ostatních na jejich názory na léčbu.
Zapsat nový příspěvek »

Moje zkušenost s hyperbarickou oxygenoterapií v Prajzku

12.09.2014

A.Doležalová A-Dolezalova@seznam.cz


Než jsem nastoupila do Prajzka na léčbu v barokomoře, sháněla jsem nějaké informace o tom jak to tam probíhá, na co se mám připravit, co si mám sebou vzít. Napsala jsem paní, která tam byla v loni a ona mi odepsala a popsala jak to vše probíhalo a hlavně, jak jí to zdravotně prospělo. Za informace jsem byla vděčná. Rozhodla jsem se proto, že sem napíšu svoje zkušenosti, třeba za ně bude někdo, kdo se do Prajzka chystá, také rád.
Dlouhodobě mi pískalo v uších, zkoušela jsem kde co, nic nepomáhalo. Pomalu jsem to vzdávala a snažila jsem se na ten nepříjemný pocit zvyknout. Pak mě jednoho dne přivedl do ordinace lékaře ORL zánět v uších. Lékaři jsem se při té příležitosti zmínila o svém problému - pískání v uších, a on mi doporučil léčbu hyberbarickou oxigenoterapí(pobyt v barokomoře). Souhlasila jsem, viděla jsem v tom šanci zbavit se dlouhodobého problému. Šla jsem do toho a nelituji. Po 30 pobytech v barokomoře se můj zdravotní stav výrazně zlepšil, pískání v uších téměř vymizelo a navíc se mi zahojil ekzém na noze, pociťuji příliv energie a mám pocit, že se mi zlepšila i paměť. Hodinu a půl jen tak ležet barokomoře, co tam má člověk dělat, spát ? Tak jsem si zkoušela vzpomenout na jména spolužáků před 40 lety. Normálně jsem si vzpomenout nemohla, ale v té barokomoře se mi najednou jména vybavila. Myslím si, že dostatek kyslíku prospěl i mozku.
Byla jsem také velmi příjemně překvapena milým přístupem personálu. Velké poděkování patří sestřičce p. Ivě Holekové za její vstřícnost,obětavost a něhu, se kterou přistupovala ke všem pacientům. Bez jejího příjemného chování by se 90 minutový pobyt v barokomoře neobešel bez prvotních obav a strachu. Člověk je na hodinu a půl zasunut do "prosklené roury" a má pocit jako při startu v letadle nebo jako kdyby se potápěl hluboko do vody,musí polykat aby nezalehly uši. Přece jenom je to něco nového, nezvyklého. Sestřička Iva dokáže obav a strachu zbavit. Vše probíhá v pohodě. Pokud se někdo rozhoduje, zda léčbu hyperbarickou oxygenoterapií podstoupit, ale má ještě nějaké obavy, za sebe mohu říci, že v Prajzku to bylo příjemné a zdravotně přínosné.

Jsem v očekávání, nastupuji do Hroznova s léčbou Sudeckova posttraumatického syndromu

16.10.2012

Felklová Dagmar info@garret-cats.cz

V červnu 2012 jsem utrpěla úraz pravé ruky, hned druhý den jsem byla operována pro rozšiřující se zánět a následující měsíc jsem dostala tzv. sudeckův syndrom. Jsou to 4 vývojové fáze, nyní jsem ve 2. stadiu. Ruka byla oteklá včetně prstů s přecitlivělou kůží bez možnosti jakéhokoliv doteku, bez síly, bez uchopení něčeho a s bolestmi, připomínající vřelou lávu plnou rozsekaných žiletek.Nyní, v začátku 2. fáze je stav maličko lepší. Na internetu jsem si našla v různých diskuzích, že hyperbarická komora je právě nejvhodnější a přímá léčba tohoto syndromu. Nastupuji příští týden s velkým optimismem a velkým očekáváním, že ruka bude opět funkční. Určitě po skončení léčby zde v Hronově opět pošlu svůj příspěvek.

kopretinka1963@email.cz

18.05.2012

Lenka B.

Jsem diabetičkou I. typu na inzulínové pumpě. Udělal se mi první defekt na plosce nohy. Nebyl jeden, ale byly tam hned tři. Dva menší na patě a jeden velký, 5x7cm na zbytku chodidla. Rána byla ošklivá, hluboká a hlavně nehojící se. Paní doktorka mi řekla něco o hyperbarické oxygenoterapii. Nic mi to neříkalo. Pak mě paní doktorka vysvětlila o co se jedná, že je to léčba kyslíkem, nevěřila jsem tomu. Dala mi na výběr - další léčba nebo amputace nohy pod kolenem. A tak jsem začala jezdit na léčbu sem, do Hronova.
A závěrem, noha je zhojená a plně funkční. Je to výsledek obětavé práce sestřiček, které se zde o nás starají, s velkou pečlivostí provádějí převazy a vše potřebné. Teď už vím, co dokáže kyslík. Jejich spokojená pacientka L.
«1»
HBOT / HBO    Hyperbaric Oxygen Therapy
hotel nachod penzion hronov jiraskuv ozdravne pobyty Náchod ubytování Náchodě wellnes hyperbarická komora masáž medová relaxace broumov oyxgen léčba kyslík restaurace vinarna jiraskuv welnes velnse pobyty léčba regenerace hyperbaricka a normobaricka oxygenoterapie osteoradionekróza nekróza cystitida enteritida proktitida hrtan implantace extrakce zubu Diabetické defekty Ischémické vředy hluchota Tinitus štěpy svalové laloky Refrakterní chronická osteomyelitida Algoneurodystrofie uzávěry sítnicové tepny Popáleniny Postanoxická encephalopatie Cystoidní pneumatóza střeva traumatická ischémie anaerobní bakteriální infekce fasciitida myonekróza sněť Reperfúzní syndrom Replantace vikend wellness;